Tablet alırken nelere dikkat etmeli?

Bu soru son zamanlarda çok sorulmaya başlandı. Aslında phablet(Telefon ve Tablet) almıyorsanız büyük ihtimalle maliyetleri düşünüyorsunuzdur.

Gerçek anlamda bir tablet alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey markası.

Tabi mobil cihaz piyasasında olduğu gibi burada da büyük iki aktör var. Apple ve Samsung

Şahsen tercih edeceğim cihaz Samsung olacaktır. Bunun anlamı tabi ki android işletim sisteminden dolayı. Apple için söylenecek kötü söz yok ama Samsung tarafında çok daha fazla seçenek var.

Tab 3 tercih etmek pek mantıklı değil genel olarak küçük ekran size bi avantaj sağlamaz. Önerim Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition  Güncel bir cihaz ve güzel özellikleri var. Kısaca göz atmak gerekirse.

2560×1600 Gerçekten çok başarılı bir çözünürlük. Yüksek kaliteli video ve oyunları çok iyi çalıştırıyor. Fotograf ve diğer multimedya görüntülemesi çok başarılı.

Kalem. S pen ile kullanım gerçekten çok başarılı. Tasarımcılar için mükemmel bir araç. Gelecekte S pen yanına başka araçlar da eklenecek. Özellikler profesyonelleri için basit çizim araçlarını bekliyorum. Cetvel gönye gibi araçlar kullanılmaya başlanacaktır.

Kaliteli arabirim. Sunduğu yüksek görsellik ve başarılı araçlarla Samsung diğer android cihazlardan öne çıkmaya çalışıyor. Son zamanlarda uzmanlar tarafından daha sempatik olarak görülen güncelleştirmeler sonrasında touchwiz bir gömlek atlamayı başardı.

Şık görünüm ve zarif yapısı ile Samsun profesyonel hayatta tercih edilebilecek özel bir cihaz. Sunum ve toplantılarada artık Powerpoint, kağıt kalem yerine Samsung Note 10.1 2014 daha doğru bir seçim olacaktır.